Grzybica.info

Terbinafina

jeden z najnowszych i najbardziej skutecznych leków przeciwgrzybicznych, należący do grupy alliloamin. Działa grzybobójczo (w porównaniu do większości preparatów grzybostatycznych, które tylko hamują rozwój grzybów) na wiele grzybów chorobotwórczych, skuteczna w zakażeniach dermatofitowych skóry i paznokci.

Jak udowodniły badania naukowe, w porównaniu z innymi lekami – jest bardziej skuteczna, bardziej bezpieczna, szybsza w działaniu.

Terbinafina wpływa na biosyntezę steroli u grzybów poprzez hamowanie epoksydazy skwalenowej w błonie komórki grzyba, co prowadzi do wewnątrzkomórkowego nagromadzenia skwalenu i w konsekwencji śmierci komórki grzyba.

 
W Polsce wiele osób cierpi na grzybicę stóp oraz na grzybicę płytek paznokciowych - uważa prof. Roman Nowicki - dermatolog, wenerolog i alergolog z Kliniki Dermatologicznej Akademii Medycznej w Gdańsku.
Grzyby można znaleźć na całym ludzkim ciel, ale najczęściej są na piętach, pod paznokciami u nóg i między palcami u nóg. Zwykle grzyby żyjące na skórze nie robią swojemu gospodarzowi krzywdy, ale mnożąc się mogą powodować niestety inne infekcje. Są wszędzie ale im niżej tym więcej grzybów, a np. na głowie prawie wcale.
Co piąty Polak ma grzybicę stóp. Polska jest w czołówce pod względem występowania tej choroby wśród krajów Europy po Rosji, Czechach i Węgrzech. Przyczyna jest prozaiczna. Nie dbamy o własne stopy i nie reagujemy na pierwsze objawy choroby.
Polityka Prywatności